Právě vyšlo

Slevy Plzeň

24. 4. 2013, 14:20 | Diskuze (0)


Slevy Brno

24. 4. 2013, 14:19 | Diskuze (0)


Slevy Pardubice

24. 4. 2013, 14:20 | Diskuze (0)


navigation iconNacházíte se: Slevu.cz » Výprodeje a slevy
Zavoláme Vám

Výprodeje a slevy

Výprodeje a slevy

24. 4. 2013, 11:28

Po celý rok se můžeme setkat s tématem výprodeje a slevy. Týká se to všech odvětví, kde se nakupuje. Potraviny, spotřební zboží a také různé služby. Proč vlastně o výprodeje a slevy prakticky zakopáváme na každém kroku.

Konkurenční boj ovlivňuje výprodeje a slevy

Ano, hlavní příčinou je konkurenční boj mezi výrobci, prodejci a poskytovateli služeb. Zároveň ta však svědčí o jiné věci. O to, že nám tyto firmy či podnikatelé prodávají velmi nadhodnocené zboží. Jak by bylo asi jinak možné, aby i při výprodejích a slevách mohli vydělat na zákaznících velmi slušné sumy. Je to tak trochu divadlo, které s námi hrají.

Velké množství slev a výprodejů najdete na internetu

Dnes má většina populace v naší republice možnost surfovat na internetu. Kdo tu možno nemá, či to neumí, má zase nějakého známého. Tak jak to již ve světě chodí. Díky tomu se lze dostat k tématu výprodeje a slevy. Většinou probíhají tyto akce celoročně. Vzhledem k potřebám prodejců uvolnit své sklady nové várce zboží. Jak už to bývá ve vyspělých společnostech pravidlem je nadvýroba spotřebního zboží i potravin, s tím i různých typů služeb. Potom nastávají velké slevové akce, výprodeje přebytečného zboží. A trpělivý zákazník má možnost dostat se ke zboží, které by si jinak vzhledem k jeho ceně nekoupil i za zlomek původní ceny.

Výprodeje a slevy sezónního zboží

V případě těchto akcí se jedná o sezonní zboží. Kdo bude v létě potřebovat lyže nebo brusle, co s nimi když překáží v obchodech plavkám, cyklistickým potřebám a jinému zboží, které se dá využít v létě. Prodá se za sníženou cenu, stejně již většina zboží vydělala slušnou částku a je potřeba uvolnit regály pro jiné výrobky. Výprodeje a slevy tak ovládají minimálně třetinu našeho trhu. A to nejen ve spotřebním zboží, ale i ve službách. Zlevňují poplatky v bankách, hypotéky a také potraviny. Zákazník má tak dojem, že vlastně neutrácí, šetří přeci výdaje za levnější zboží. Ale výprodeje a slevy ho nutí nakupovat víc, než potřebuje
Zobrazení: 26401 Hodnocení:Poslední názory
celkem komentářů: 0
diskuze