Právě vyšlo

Slevy Brno

24. 4. 2013, 14:19 | Diskuze (0)


Slevy Hradec Králové

24. 4. 2013, 14:20 | Diskuze (0)


Slevy Ostrava

24. 4. 2013, 14:19 | Diskuze (0)


navigation iconNacházíte se: Slevu.cz » Slevy Ždár nad Sázavou
Zavoláme Vám

Slevy Ždár nad Sázavou

22. 4. 2013, 13:25

Hledáte skvělé nabídky a slevy z města Ždár nad Sázavou? Na našem webu naleznete přehled všech úžasných nabídek, které vám pomohou snížit výdaje. slevami lze ušetřit i ve Vašem městě Ždár nad Sázavou. Ve slevových akcích můžete kupovat takřka vše, včetně bot. Není nic lehčího než si na webu najít slevy ve vašem městě Ždár nad Sázavou a vydat se nakupovat nebo můžete nakupovat přímo on-line.

Akce Ždár nad Sázavou

Žďár nad Sázavou (dříve Město Žďár na Moravě, německy Saar, latinsky Sar) je okresní město (okresu Žďár nad Sázavou) v kraji Vysočina na pomezí Čech a Moravy, 31 km severovýchodně od Jihlavy. Město leží v centrální části Českomoravské vrchoviny ve Žďárských vrších na řece Sázavě. Velká část města zasahuje do CHKO Žďárské vrchy. V roce 2011 zde žilo 22 tisíc obyvatel. Nachází se v něm bývalý významný cisterciácký klášter Studnice Blahoslavené Panny Marie. V barokním období nechal jeho opat Václav Vejmluva vybudovat či obnovit řadu budov ve městě i okolí. Jejich architektem byl Jan Blažej Santini-Aichel. Jeden z nich, poutní kostel svatého Jana Nepomuckého je zapsán na seznamu památek UNESCO.

  Základní informace o Jihlavě

  Jihlava (německy Iglau), je statutární město, původně pouze moravské, dnes po obou stranách česko-moravské zemské hranice (tvořené zčásti řekou Jihlavou). Historické město, založené ve 13. století jako hornické s těžbou stříbra, je od roku 1982 městskou památkovou rezervací a od roku 2000 centrem Kraje Vysočina. Město má přes 50 tisíc obyvatel a od roku 2004 Vysokou školu polytechnickou. V Jihlavě je významný průmysl, zoologická zahrada a vaří se zde pivo Ježek. Historické jádro je městskou památkovou rezervací.

  Zdroj: Wikipedia


  Poslední názory
  celkem komentářů: 0
  diskuze